Haber Detayı
30 Temmuz 2021 - Cuma 14:35 Bu haber 19523 kez okundu
 
BİRTÜRK: ‘İLÇEMİZ GÖLYAKA’DA 5 AYRI YERDEN AYNI ANDA YANGIN İHBARI GELDİ’
Düzce’nin Gölyaka İlçesinde bu sabah saatlerinde çok sayıda itfaiye sesleriyle vatandaşların tedirgin olduğu üzerine edindiğimiz bilgiye göre İlçemin 5 ayrı noktasında orman ve anız yangını ihbarları geldiği öğrenildi.
Gündem Haberi


Kuyudüzü Mahallesi, Gökçedere Köyü, Hamamüstü  Köyü ve Yunusefendi Köylerinden gelen çeşitli ihbarlarda Gölyaka Orman İşletme Müdürlüğü ve İtfaiye ekipleri ihbarları değerlendirerek olay yerlerine intikal ederek gerekli müdahalelerde bulundu.


Gölyaka Orman İşletme Müdürü Hülya Birtürk tarafından yapılan açıklama da; 

 

“Bahçede anız şeklinde yanan ateş olup söndürülmüştür. Tüm Gölyaka ilçesi vatandaşlarının dikkatine yangına hassas olduğumuz şu günlerde ormana yakın olmamasına rağmen yaktığınız her ateş bize ihbar olarak gelmekte bizlerin zaman kaybına ve gerçek bir yangın olması halinde mücadeleye başlamamızı geciktirmektedir. Lütfen biraz daha duyarlı olalım.

 

Şuana kadar 5 ayrı yerden ihbar aldık, çok şükürki orman yangını değil ancak bahçede yanan ateşleri söndürttük, düşününki gerçek bir yangın olsaydı saniyelerin bile önemi var 3 saattir ekiplerimiz arazide bu ihbarlara gitti lütfen özellikle şu 5 gün süresince hiçbir şekilde ateş yakmayınız.”

Kaynak: Editör: Samet KALYONCU
 
Etiketler: BİRTÜRK:, ‘İLÇEMİZ, GÖLYAKA’DA, 5, AYRI, YERDEN, AYNI, ANDA, YANGIN, İHBARI, GELDİ’,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Haber Yazılımı