Haber Detayı
09 Eylül 2021 - Perşembe 16:09 Bu haber 23039 kez okundu
 
GÖLYAKA BELEDİYESİ İLE DSİ DERE ISLAHI İÇİN TOPLANDI
DSİ 55. Şube Müdürü Deniz Yıldız, Müteahit firma yetkilileri, Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan ile İmar İşleri Müdürü Kalender Aydın koordinasyon toplantısı gerçekleştirerek dere yataklarını inceledi.
Gündem Haberi


İlçemiz Kültür Park’ta bulunan Melen’e dökülen yerden itibaren şehir merkezinde ki dere yataklarının başlangıcı olan Gölyaka Terminali arkasına kadar yürüme adım adım inceleme yaparak ıslah çalışmaları, kapalı derelerin açılarak modern ve günümüz çağına uygun bir görüntü ile dranaj görevinin artırılarak olası su baskını ve sel gibi afetlerde zararın en aza indirgenmesi için çalışmalara başlandı.


 

 

Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan’ın yine seçim vaatlerinden olan Kapalı Pazar Yeri projesinin yanından geçen ancak üzeri kapalı bulunan derelerinde ıslah edilerek açılıp doğal görüntüsüne ve gerçek dere işlemine (dranaj) kavuşmasını isteyen Demircan, yetkilerle görüşmeler sağladı.

 

 


 

Pazaryeri projesinin de EKAP üzerinden 2. kez ihaleye çıkarıldığını ve 1 ay gibi kısa bir süre içerisinde, yüklenici firmaların azami gayretleri de göz önünde bulundurarak yılbaşına kadar pazar yerini bitirmek istediklerini dile getirip derelerinde 1 ay içerisinde ıslah olmasını yetkililerden talep etti.

 

 

 

Başkan Demircan, olumlu karşılanan talepler sonrasında işbirliğiyle çalışmalara başlandığının müjdesini verdi.

 

 

Kaynak: Editör: Samet KALYONCU
 
Etiketler: GÖLYAKA, BELEDİYESİ, İLE, DSİ, DERE, ISLAHI, İÇİN, TOPLANDI,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Haber Yazılımı