Haber Detayı
15 Temmuz 2021 - Perşembe 16:27 Bu haber 2576 kez okundu
 
KAYMAKAM ONAY’DAN, 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI
Gölyaka Kaymakamı Fahri Onay, ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Gündem Haberi


Kaymakam Onay yayımladığı mesajında şunları kaydetti:

 

“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün 5. yıldönümünü milletçe, birlik ve berberlik içerisinde kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

15 Temmuz 2016 akşamı hain Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ/PDY), demokrasimize, egemenliğimize, milli irademize, ülkemizin birlik ve beraberliğine karşı, hain bir darbe girişiminde ve ihanet kalkışmasında bulunmuştur.

Bu hain darbe girişimi ve İhanet kalkışması  Sayın Cumhurbaşkanımızın dik duruşu ve kararlılığı  milletimizi albayrağa ve aziz vatana sahip çıkmaya davet etmesi üzerine, Emniyet güçlerimiz ile birlikte Aziz Milletimizin tanka, tüfeğe, savaş uçağına, helikoptere adeta kafa tutarak, ellerinde bayrak ve dillerinde tekbir ve dualarla, minarelerden okunan selalar eşliğinde ölüme meydan okuyarak asil duruşu ve şanlı direnişi sayesinde hedefine ulaşamadan engellenmiştir.


15 Temmuz 2016 günü,  bir dönemin acı,  ancak şanlı bir hatırası olarak Türk Demokrasi Tarihine kazınacak bir demokrasi zaferidir. Bizlere düşen sorumluluk, 15 Temmuz gecesi o şanlı direniş esnasında vatan ve bayrak uğruna canlarını seve seve feda eden 251 şehidimize ve yaralanan 2196 gazimize karşı vatan topraklarına tıpkı onlar gibi aynı inanç ve kararlılıkla sahip çıkarak ülkemizin bekasına, birliğine, dirliğine huzuruna ve geleceğine kast eden tüm hain odaklara karşı uyanık olmak ve mücadeleyi aynı kararlılıkla yürütmek vefa ve minnet borcumuzu ödemektir.


Bu duygu ve düşüncelerle; vatan uğrunda canlarını feda eden tüm aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlık ve şifalar temenni ediyorum. İradesine, demokrasisine, egemenliğine, istiklaline ve istikbaline, canı pahasına sahip çıkan milletimize saygı ve sevgilerimi sunarım.”

Kaynak: Editör: Samet KALYONCU
 
Etiketler: KAYMAKAM, ONAY’DAN,, 15, TEMMUZ, DEMOKRASİ, VE, MİLLİ, BİRLİK, GÜNÜ, MESAJI,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Haber Yazılımı