Haber Detayı
29 Aralık 2020 - Salı 23:23 Bu haber 18707 kez okundu
 
YAPILANDIRMA FIRSATINI KAÇIRMAYIN!
SON GÜN: 31 ARALIK 2020 (PERŞEMBE)
Ekonomi Haberi


✅ 17 Kasım 2020 tarihli Resmi Gazete de yayımlanarak yürürlüğe giren ‘Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7256 sayılı Kanun’ çerçevesinde emlak, çevre temizlik, ilan ve reklam, eğlence vergi borçları yeniden yapılandırılıyor.


✅ Emlak, eğlence, ilan ve reklam, çevre ve temizlik vergisi, harçlar ve ücretler, su, ecrimisil ve kira alacakları ile cezalı hal rüsümları kapsamında belediyeye borcu olan vatandaşların yapılandırmadan faydalanabilmek için 31 Aralık 2020 tarihine kadar Gölyaka Belediyesi’ne başvurmaları gerekmektedir. 

 

✅ 31 Ağustos 2020 tarihinden önceki dönemlere ait vergi, ceza ve harçların yapılandırılmasını içeren 7256 sayılı Kanun çerçevesinde, vergi ve borçlara ilişkin vergi zıyaı cezası ve uygulanan gecikme zammı tamamen silinecek.

 

✅ Kanun kapsamında ödenmesi gereken taksitlerden ilk ikisinin süresinde ödenmemesi veya eksik ödenmesi, bir takvim yılında ikiden fazla taksitin süresinde ödenmemesi veya eksik ödenmesi, süresinde ödenmeyen veya eksik ödenen taksitlerin geç ödeme zammıyla birlikte son taksiti izleyen ayın sonuna kadar da ödenmemesi halinde, kanun hükümlerinden yararlanma hakkı kaybedilecek.

Kaynak: Editör: Samet KALYONCU
 
Etiketler: YAPILANDIRMA, FIRSATINI, KAÇIRMAYIN!,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Haber Yazılımı