Haber Detayı
14 Ocak 2020 - Salı 09:53 Bu haber 4497 kez okundu
 
Başkan Demircan, 7–14 Ocak Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası’nı kutladı
Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan, 7-14 Ocak Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası ile ilgili mesaj yayımladı.
Gündem Haberi


Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan, 7-14 Ocak Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası ile ilgili mesaj yayımladı.

 

 

Başkan Demircan mesajında şunları kaydetti :

 

"20. Yüzyılda Londra’da trafik kazası sonucu görme yetisini yitiren bir fotoğraf sanatçısının bastonunu beyaza boyaması, Fransa’da Görme Engelliler Derneği tarafından 1931 yılında simgeleştirilmiştir. Her yıl, engelleri ortadan kaldıracak koşullara farkındalık yaratmak amacıyla 7-14 Ocak tarihlerini “Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası” olarak kutlamaktayız.

 

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre dünyada 45 milyon, Sosyal Güvenlik Kurumu verilerine göre ülkemizde yaklaşık 220 bin görme engelli kardeşimiz vardır. Engelli dostlarımız kendilerine imkanlar verildiğinde her türlü zorluğu aşacak kuvvete sahip olmakla beraber, bir çok başarılı çalışmanın altına imzalarını atacak kadar azimlidirler. Bizler de sağlıklı bir gelecek için herkesin birer engelli adayı olduğunu düşünerek hareket etmeli, onların istihdam başta olmak üzere hayatın her alanında aktif bir şekilde var olmaları için desteklerimizi esirgememeliyiz.

 

 

Gölyaka Belediyesi olarak yanlarında olmaya çaba gösterdiğimiz tüm engelli kardeşlerimizin üretken olduğu bir dünyaya ulaşabilmek hepimizin dileğidir. Onların gelişen ve değişen dünyanın getirdiği teknolojik imkanlardan faydalanmaları için gerekli desteğin sağlanması oldukça önemlidir.

 

Tüm engelli vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm üretmek, bu vatandaşlarımızın her hizmetten eşit bir biçimde yararlanmasını sağlamak, onlara sahip çıkarak onların sorunlarına ortak olmanın bilinciyle 7–14 Ocak Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası’nı kutluyor, onlara sağlık ve mutluluk ve güzelliklerle dolu bir ömür diliyorum."

Kaynak: Editör: Samet KALYONCU
 
Etiketler: Başkan, Demircan,, 7–14, Ocak, Beyaz, Baston, Görme, Engelliler, Haftası’nı, kutladı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Haber Yazılımı