Haber Detayı
29 Ağustos 2019 - Perşembe 23:12 Bu haber 4867 kez okundu
 
Başkan Demircan’dan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı
Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan, 30 Ağustos Zafer Bayramının 97'nci yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.
Gündem Haberi


Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan, 30 Ağustos Zafer Bayramının 97'nci yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

 

30 Ağustos Zafer Bayramının 97'nci yıldönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımlayan Başkan Demircan, "Tarihin her evresinde inancıyla şanlı zaferlere erişmiş olan Türk milleti, ülkesinin bütünlüğü için ecdadından aldığı mirasa sonuna kadar sahip çıkmaya devam edecektir" dedi.

 

30 Ağustos 1922 tarihinde yazılan zaferin, Türk tarihinin en önemli olaylarından bir tanesi olduğunu da sözlerine ekleyen Başkan Demircan, şunları dile getirdi:

 

"Türk milletinin yokluklara rağmen inançla toprağını nasıl müdafaa ettiğinin kanıtı olan 30 Ağustos Zafer Bayramı, milletimizin elde ettiği en önemli zaferlerden birisidir. 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da Mustafa Kemal Atatürk’ün başkumandanlığında, büyük Türk milletinin azmi ve inancıyla zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz, Türk ulusunun varlığına ve onun bölünmez bütünlüğüne göz dikenlere en ağır darbenin vurulduğu gündür. Bu büyük gün vesilesiyle; gerek bugün, gerek 15 Temmuz 2016’da, gerekse 97 yıl önce ülkemizin birliği için büyük fedakarlıklarla mücadele ederek bağımsızlığımızı ve bir devlet olmamızı sağlayan kahramanlarımıza şükranlarımı sunuyor, milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum."

Kaynak: Editör: Samet KALYONCU
 
Etiketler: Başkan, Demircan’dan, 30, Ağustos, Zafer, Bayramı, Mesajı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Haber Yazılımı