Haber Detayı
07 Eylül 2019 - Cumartesi 11:36 Bu haber 3427 kez okundu
 
Gölyaka Yeni Eğitim-Öğretim Yılına Hazır!
Düzce'nin Gölyaka ilçesinde 2019-2020 Eğitim-Öğretim dönemi öncesi hazırlıklar tamamlandı.
Eğitim Haberi


Düzce'nin Gölyaka ilçesinde 2019-2020 Eğitim-Öğretim dönemi öncesi hazırlıklar tamamlandı.

 

 

İlçenin bütün okullarında çevre düzenlemesi, bahçe temizliği, kamera, kantin denetimleri, boya-badana, yaya yolları, oyun alanları ve otopark olmak üzere bir çok konuda hazırlıklar tamamlanarak yeni bir eğitim-öğretim yılı için hazırlıklar tamamlandı.

 

 

Milli Eğitim Bakanlığı'nın açıklamasına göre 2019-2020 eğitim öğretim yılı 9 Eylül 2019 Pazartesi günü başlayacak.

 

 

İLKOKUL 1.SINIFLAR VE 9.SINIFLAR NE ZAMAN OKULA BAŞLAYACAK?

 

9. sınıf öğrencileri, ilkokul birinci sınıf, okul öncesi, imamhatip ortaokullarının 5'nci sınıf öğrencileri ve hazırlık sınıfı öğrencileri, yeni girdikleri ortama kısa sürede uyum sağlamaları açısından 5-6 Eylül tarihlerinde uyum eğitimi için okulda hazır bulundu.

 

 

Okul öncesi, ilkokul birinci sınıf, ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5'inci sınıf öğrencileri, ortaöğretim kurumlarında eğitim ve öğretime başlayacak hazırlık sınıfı ve 9'uncu sınıf öğrencileri ile pansiyonda kalacak öğrencilerin, eğitim görecekleri okul hakkında bilgilendirilmesi, akademik ve mesleki gelişimlerinin desteklenmesi, öğrencilerin yeni girdikleri eğitim ortamına kısa sürede uyum sağlamalarına katkıda bulunulması amacıyla 5-6 Eylül 2019 tarihlerinde uyum eğitimleri yapıldı.

 

 

YENİ EĞİTİM SİSTEMİNDE TATİL NASIL OLACAK?

 

Milli Eğitim Bakanlığı, tatil ve okul zamanlarının daha dengeli ve verimli hale getirilmesi için yeni bir eğitim-öğretim çalışma takvimi modeli hazırladı. 13 haftalık yaz tatili süresi, öğrencilerin öğrenme motivasyonlarını kaybedecek kadar okuldan uzaklaşmamaları için 11 hafta olarak düzenlendi.

 

Yaz tatilinden alınan 2 hafta ise nisan ve kasım aylarında birer haftalık ara tatil olarak verilecek. Yeni modele göre artık okullar bir hafta erken açılacak, bir hafta daha geç kapanacak. Ancak bu durum toplam tatil süresini kısaltmayacak.

 

Takvime göre, 2019-2020 eğitim öğretim yılı bir hafta öne çekilerek 9 Eylül 2019'da başlayacak.

 

18-22 Kasım 2019'da ilk ara tatil yapılacak (Hafta sonu tatilleri ile birlikte 9 gün) Yarıyıl tatili 20-31 Ocak 2020 tarihleri arasında olacak (Hafta sonu tatilleri ile birlikte 16 gün) İkinci yarıyıl eğitim-öğretim dönemi 3 Şubat 2020'de başlayacak.

 

 

6-10 Nisan 2020 tarihleri arasında ikinci ara tatil verilecek (Hafta sonu tatilleri ile birlikte 9 gün) 13 Nisan'da başlayacak ikinci dönemin ikinci yarısı ise 19 Haziran’da tamamlanarak 11 haftalık yaz tatiline girilecek.

Kaynak: Editör: Samet KALYONCU
 
Etiketler: Gölyaka, Yeni, Eğitim-Öğretim, Yılına, Hazır!,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Haber Yazılımı