Haber Detayı
04 Ekim 2019 - Cuma 20:52 Bu haber 2130 kez okundu
 
İstanbul'da Yöresel Günler Haftasında Düzce'mizin Yöresel Tanıtımı Yapılıyor
Zeytinburnu 15 Temmuz Meydanı’nda kurulan yöresel evlerde ülkemizin her yöresinin lezzetleri yanında Türk Dünyası ve Balkanlardaki soydaşlarımızın da yöresel ürünleri tanıtılıyor.
Turizm Haberi


Zeytinburnu 15 Temmuz Meydanı’nda  kurulan yöresel evlerde  ülkemizin her yöresinin lezzetleri  yanında Türk Dünyası ve Balkanlardaki soydaşlarımızın da yöresel ürünleri tanıtılıyor.

 

 

 

Avrupa Yakası Düzceliler Derneği de 15 No.lu yöresel evde  Düzce yöremize ait mevsim lezzetleri başta olmak üzere yöremiz ürünlerini tanıtmaya devam ediyor. Yöresel tanıtım günleri önümüzdeki pazar günü (06 Ekim 2019) yapılacak olan final gecesinde Düzce'mizin meşhur Kabak Tatlısı ve ilçemiz Gölyaka’nın  yaylalarından gelen Kuzu Kestane pişmiş olarak İstanbul halkına ücretsiz dağıtılacak.

 

 

 

Program kapsamında açıklamalarda bulunan Avrupa Yakası Düzceliler Dernek Başkanı Abdülkerim Kaval şunları kaydetti:

"Geleneksel olarak yapılan Yöresel Günler programında bu yılda 15 No.lu Yöresel Evimizde yerimizi almış bulunuyoruz. Burada Düzce'mizin doğal ve tarihi güzelliklerini tanıtıyoruz mesela Bugün elektrik verilen ve yollarının asfaltlanarak Turizme kazandırılması yolunda güzel haberler aldığımız Kardüz Yaylamızın ve yöremizin gezilmesi görülmesi gereken yerlerinin  tanıtımlarını yapıyoruz. Bunların  yanında yöresel lezzetlerimizden kabak tatlısı , Yayla kuzu kestanesi ve fındığımızı evimiz stantlarında İstanbul halkımızın beğenisine sunuyoruz. Kısaca Düzce’mizi İstanbul 15 Temmuz meydanına taşıdık. Yöresel ürün satışlarının yapılması, kültürümüzün ve yöremizin tanıtılması amaçlanan günlerde Karadeniz bölge rüzgarını bir nevi  yakın Karadeniz olarak Düzce üzerinden estirmeye çalışıyoruz. Bizlere bu imkanları sunan Kültür ve Turizm eski Bakan yardımcımız ve Zeytinburnu Belediye Başkanımız  Av.Ömer Arısoy'a teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

Kaynak: Editör: Samet KALYONCU
 
Etiketler: İstanbul'da, Yöresel, Günler, Haftasında, Düzce'mizin, Yöresel, Tanıtımı, Yapılıyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Haber Yazılımı