Haber Detayı
18 Eylül 2020 - Cuma 12:03 Bu haber 17417 kez okundu
 
VALİ ATAY GÖLYAKA’DA SONDAJ ÇALIŞMASINI İNCELEDİ
Düzce Valisi Cevdet Atay, Gölyaka İlçe ziyaretinde; İlçe Belediye Başkanı Yakup Demircan tarafından ilçe ve bölge tarım ve turizmine ivme kazandırmak amacıyla başlatılan sondaj çalışmalarını yerinde inceledi.
Gündem Haberi


Belediye Başkanı Yakup Demircan Gölyaka Belediyesi tarafından yürütülen sondaj çalışmaları kapsamında 40 derece sıcaklıkta jeotermal su bulunduğunu, Hacıyakup Köyü Merasında açılan kuyuya hava verilirken bir anda yerin altından su fışkırmaya başladığını toplam üç kuyuları olduğunu, ikinci kuyuya kompresörlerle hava verirken yerin altından su fışkırdığını söyledi.

 

 

Yerin 800 metre altında ulaşılan suyun 40 derece sıcaklıkta ve saniyede 50 litre çıktığını bilgisini veren Demircan, kuyu çalışmalarının devam edeceğini ifade etti
 

 

Ayrıca, Vali Cevdet Atay Başkanlığı'nda, DÜ Rektörü Prof.Dr. Nigar Demircan Çakar, Vali Yrd. Süleyman Hurrem Aksoy, Gölyaka Kaymakamı Fahri Onay ve Belediye Başkanı ve daire amirlerinin katılımıyla Kültür Park'ta, Gölyaka Turizminin canlandırılması için toplantı gerçekleştirildi.

Kaynak: Editör: Samet KALYONCU
 
Etiketler: VALİ, ATAY, GÖLYAKA’DA, SONDAJ, ÇALIŞMASINI, İNCELEDİ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Haber Yazılımı